Greenscreen ehk roheline taust

Greenscreen ehk roheline taustTegemist on rohelist värvi kangaga, mille ette saab filmimiseks ja pildistamiseks paigutada inimesi või objekte. Hiljem saab arvuti abil rohelise tausta asendada meelepärase pildi või videoga. Green screen on kõige efektiivsem moodus, kuidas viia inimene või objekt keskkonda, kuhu reaalsuses on raske või pea võimatu sattuda. Näiteks võib inimesi avakosmoses lennutada ning hiljem Kuu peale kõndima panna. Taustaks võib olla 3D animatsioon, video, foto, muster või joonistus.

Green screeni ees on võimalik filmida kõiki ja kõike. Kuid jälgima peab, et filmitaval objektil ei esineks samasugust rohelist värvi, mis on kangal.

Kasutamiseks tuleb roheline kangas võimalikult siledalt laiali laotada. Vajadusel võib seda triikida. Koos lisavalgusega peab green screenilt kaotama kõik sinna tekkinud varjud, samuti peab olema pildistatav või filmitav objekt hästi valgustatud.

Kui rentimise käigus komplektiga midagi juhtub (näiteks kangas määrdub), siis tuleb meile sellest koheselt teada anda. Kangast ise puhastada ei tohi!

 

Filmitava objekti ja tehnika korrektne paigutus:

 

Tehnilised parameetrid

  • Kanga suurus: 3 x 6 meetrit 
  • Statiivikomplekti maksimaalne suurus: kõrgus 2,7 meetrit, laius 3 meetrit
  • Kaal: 7,7 kg

24 tunni rent: 30 €

Copyright © 2024 Avideo.ee
GS RU